Organizujesz swoje wymarzone wesele i nie wiesz na jaką stylizację postawić?

 

Sezon ślubny 2017 to jeden z tych, w którym nie ma wiodącej stylizacji. Królują zarówno wesela w stylów boho, jak i funky, romantyczne i klasyczne, gdzie dominuje biel, czerń i głęboki granat. Wybór odpowiedniej oprawy dekoracyjnej- stylizacja sali wraz z motywem przewodnim (kolorystyka i tło) to jeden z pierwszych akcentów podczas organizacji wesela idealnego.

 

Rok 2017 to rok zdecydowanie pozbawiony jednorodności. Brak ugruntowanego stylu, zarówno w modzie, makijażu czy aranżacji wnętrz, nie tylko daje się poznać jako rok wolny i nieograniczający, pozwalający na migrowanie pomiędzy stylizacjami i projektami. Oczywiście, od kilku miesięcy odczuwamy potrzebę wyciszenia oraz zjednoczenia z naturą, stąd tak popularny zwrot ku stylizacjom lekkim, pełnym ekologicznych materiałów, gdzie dominują surowe przedmioty i barwy odzwierciedlające szkockie wrzosowiska.

 

Idąc za ciosem złączenia z naturą marka Pantone Color, kreator kolorystyczny, od którego zależy gama barw wszystkich stylizowanych projektów zarówno modowych, jak i aranżacyjnych ogłosiła dziesiątkę najlepszych kolorów, które zawładnęły styczniowymi pokazami mody.

 

W prezentowanym artykule postaramy się przytoczyć zarówno interesujące style aranżacyjne względem wystroju sali weselnej, odnosząc je dodatkowo do kluczowych w tym roku tendencji kolorystycznych. Zapraszamy!

 

 

Sala na wesele w stylu rustykalnym

 

Styl rustykalny, który z sukcesem powrócił w aranżacjach Amerykanów w 2011 roku, nadal pozostaje aktualny, jeśli ktoś poszukuje wnętrza, w których dominuje przytłumione światło, drewno i kamień z pewnością wpisze się tym w obowiązujące trendy. Pierwsza wzmianka o modernizmie rustykalnym padła na łamach prasy po śmierci aktorki Marilyn Monroe. Stylizacja rustykalna przywodzi na myśl wiejskie lub leśne chaty ze ścianami z surowej cegły, drewnianą podłogą, poprzecznymi belkami stropowymi, kończąc na szarościach betonowych ścian. Styl rustykalny to także rośliny, bardziej soczyście zielone niż kwiatowe.

 

 

 

 

 

W przypadku wesel rustykalnych polecane są sale drewniane, z przytłumionym światłem. Drewniane blaty, przykryte białym obrusem, z wazonami ciętych, sezonowych kwiatów. Stylizacja w zależności od regionu i krajobrazu częściej wiąże się z motywami folkowymi (wspomniane kamienie i cegły odpowiadają utrwalonemu wizerunkowi względem osiemnasto/ dziewiętnastowiecznej Ameryki).

 

Kolorystyka związana z tym stylem to raczej kolory naturalne i przydymione. Szarości, brązy, beże, zielenie, ukryte w drewnie lub jako barwa przełamująca.

 

 

 

Sala weselna w stylu Boho?

 

Bohemian Chic, często i całkiem słusznie wiązany z nurtem hippisowskim, w 2017 roku ma w sobie więcej ze słowiańskiego folku niż z wolności i manifestacji przeciwko wojnie w Wietnamie. Raczej zwiewnie i lekko niż w skórach i jeansie. W aranżacji sal weselnych zazwyczaj stawia się na naturalność i o ile to możliwe, sale są pojęciem umownym, wesela odbywają się na świeżym powietrzu. Począwszy od dekoracji weselnych- lniane lub ażurowe obrusy, raczej stoły i krzesła z jasnego drewna w wiklinowym przeplocie, uzupełnione o delikatne koronki lub polne kwiaty.

 

 

 

 

 

Stroje weselne również pozostają w klimacie dzieci kwiatów- raczej luźniejsze, pozbawione gorsetów suknie ślubne, Panowie w marynarkach w jasnych neutralnych barwach- szarościach, zieleniach, nie tylko gładkich, ale również w kratę, nierzadko zastępowane przez samą kamizelkę. Dominują kolory ziemi- turkusy, przytłumione zielenie i błękity, słoneczny żółty, a także beże.

 

 

Pastelove wesele

 

Niesłabnącym hitem na ślubnym kobiercu są barwy pastelowe. Podkreślają delikatność oraz subtelny klimat okoliczności. Najczęściej dominują w nich barwy przytłumione z jasnej palety- biele, ecru, żółcienie przeplatane z pudrowym różem, kończąc na wrzosowych akcentach, przejawiających się zarówno w kreacjach Panny Młodej, jak i u Panów w postaci poszetek czy koszul dopasowanych do jasnego garnituru. Pastelowe wesele wymaga wielkiej dbałości o detale, a także zaangażowania gości weselnych.

 

 

 

 

 

Energetyzujące wesele w stylu funky

 

W roku 2017 nie zabraknie również wystrzałowych wesel w stylu disco dance i funky. Piorunujące kolory, ostre krawędzie i wyróżniające się detale. Przede wszystkim, nasycone kolory - róże, czerwienie, fiolety, pomarańcze, kończąc na zieleniach, zwłaszcza wpadających w odcienie fluo. Kolor pojawia się zarówno w postaci wielobarwnych printów, ale także dodatków makijażowych czy biżuterii. Sala weselna ozdobiona jest wielobarwnymi kwiatami oraz wiszącymi dekoracjami - mogą je stanowić lampiony, kule rozbłyskujące kolorowe światło reflektorów, a także balony, serpentyny czy papierowe girlandy. Wielobarwne, tęczowe winietki na stołach, kolorowe serwety czy zastawy.

 

 

 

 

Specjalnie dla osób, które uwielbiają kolory prezentujemy zestawienie najbardziej energetycznych barw wybranych przez projektantów Pantone.