Jaka ona jest? Dokładnie taka, jak wiele wątpliwości budzi postawione w ten sposób pytanie. Złożoność psychiki kobiety leży w jej naturze, tak jak i jej zmienność kiedy już wydawało się, że została ona poznana.

 

Tak jak i natura kobieca bywa przewrotna, tak i okoliczności historyczne związane z Międzynarodowym Dniem Kobiet również ulegały zmianom, a uściślenie wspólnej historii wydaje się niemożliwe.

 

Dzień Kobiet w istocie zapoczątkowany był w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy kobiet, które na początku XX w. wyszły na ulice Nowego Jorku, domagając się praw politycznych. Marsz 15 tys. kobiet miał również upamiętniać marsz z połowy XIX w, który poświęcony był podobnym zagadnieniom. Od lat Dzień Kobiet miał służyć szerzeniu idei równości płci pod względem społecznym, ekonomicznym i politycznych, zawsze głęboko zakorzeniony był w kulturze feministycznej.

 

Współcześnie Dzień Kobiet to dzień uhonorowania Pań za trud włożony w pracę, często wychowanie - w niektórych krajach zbiega się on z Dniem Matki. Poza obszarem społeczno- kulturowym, nadal jest to czas podniesionej aktywności ugrupowań kobiecych, których demonstracje tematycznie związane są z równością płci.

 

Na Dzień Kobiet Panie otrzymują drobne prezenty, najczęściej kwiaty. Co ciekawe, w zależności od kraju bywają to różne rodzaje sezonowych roślin - w Polsce, w latach 70 królowały goździki obecnie tulipany, rzadko róże, we Włoszech i Rosji gałązki akacji srebrzystej, utożsamiane z kwiatami mimozy (symbol wrażliwości i wstydliwości).  W krajach, w których społeczność kobiet jest mocno sfeminizowana (Portugalia i Rumunia) Dzień Kobiet świętuje się podczas uroczystych obiadów i kolacji w gronie przyjaciółek i damskiego grona rodziny.

 

Hotel i restauracja Autos wraz z Teatrem Improwizowanym „WymyWammy”, mają zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wieczorze, w którym nie zabraknie humoru, błyskotliwego, kobiecego dowcipu, pysznych dań serwowanych przez naszą Restaurację z dedykowanego menu, a także ciepłej i uroczystej atmosfery upamiętniającej ten szczególny dzień w roku.

 

 

 

Dzień Kobiet w Hotelu Autos:

  • wyjątkowe menu okazjonalne- camembert podawany na salsie owocowej, penne z polędwiczką wieprzową czy czekoladowe fondant z lodami miętowymi,
  • występ kobiecej grupy scenicznej, która od lat znana jest widzom bydgoskiej sceny kulturalnej „WymyWammy”, która zaprezentuje improbabską wizję świata.

 

Dla wszystkich Pań, które brały udział w ubiegłorocznym Dniu Kobiet organizowanym przez Hotel Autos prezentujemy garść wspomnień uwiecznionych na fotografii. Zapraszamy!